Poveikio rodiklių sąrašas

Poveikio valdymo įrankių dėžutė

Poveikio rodiklių sąrašas padės jums nuspręsti, įvertinti ir komunikuoti apie teigiamus pokyčius, kurių siekiate su jaunimu ir/ar jaunimo labui.

Taigi… kas tai yra?

Rodiklių sąrašas padeda suprasti ar kuriate norimą pozityvų poveikį. Kitaip tariant, rodiklių sąrašas padeda nustatyti, ar jūsų organizacijai reikia pokyčių, ar ji juda teisinga kryptimi. 

Šis įrankis yra būtinas, jei norite apibrėžti savo poveikį ir gauti reikiamos informacijos.  Sąrašas turėtų būti sudarytas dar prieš matuojant poveikį, todėl naudingiausia jį sudaryti organizacijos tikslų kūrimo metu. 

Sąraše nurodyti rodikliai yra skirti jaunimo organizacijoms, tačiau, jei esate kitokio tipo organizacija, galite sukurti savo rodiklių sąrašą pagal pateiktą pavyzdį.

Kaip atrodo įrankis?

Kaip galėčiau panaudoti šį įrankį?

Trumpai tariant

Naudodamiesi šiuo sąrašu pasirinkite matuojamus rodiklius ir įsitikinkite, kad jie tinka jūsų organizacijai. Tuomet nuspręskite kaip rodiklius vadinsite. Galiausiai išsikelkite tikslus ir pradėkite rinkti informaciją pagal išsirinktus rodiklius. 

Kaip naudoti?

Galimas daiktas, kad pradžioje dar negalėsite gauti informacijos, kuri padės suprasti ar jaunų žmonių gyvenimo sąlygos ar elgesys pasikeitė. Todėl pradėkite nuo paprasčiausiai surenkamos informacijos  (pvz., ar dalyviai galvoja, kad dalyvavimas jūsų programoje jiems suteiks naujų galimybių ir pan.), o aiškesnius indikatorius ir labiau tinkamus tyrimo metodus sugalvosite vėliau.

Išsamiau

1.Iš sąrašo pasirinkite rodiklius, kurie geriausiai apibūdina pozityvius pokyčius, kuriuos siekiate įgyvendinti arba negatyvius, kuriems siekiate užkirsti kelią. 

2. Kiekvieną iš rodiklių dar labiau sukonkretinkite, kad jie tiksliai apibūdintų pokyčius, kuriuos norite įgyvendinti ir išmatuoti. 

3. Kiekvienam iš rodiklių priskirkite pamatuojamą tikslą, pvz., ką norite pasiekti ir kada. 

4. Apmąstykite, kaip rinksite informaciją, nurodančią progresą siekiant pasirinktų rodiklių tikslų.

Pateikiame pavyzdį apie elektroninių patyčių prevencijos programą

Kada ir kodėl turėčiau naudoti šį įrankį?

Kodėl verta jį naudoti?

☑ Suprasite, ar projektas juda teisinga kryptimi ir ar jis kuria norimą poveikį. Lygindami rodiklių rezultatus su savo tikslais, ankstesniu projektu ar panašiais projektais, galite nuspręsti, ar reikia kažką keisti.
☑ Norėdami palyginti strategijas – išmatuokite poveikį ir palyginkite rezultatus.

Kada jį naudoti?

☑ Kai nusprendėte, kokias problemas norėtumėte spręsti, ką norėtumėte pakeisti ir kas yra suinteresuotosios šalys, kurioms turėsite daryti įtaką.
☑ Prieš nuspręsdami, kaip rinksite informaciją apie savo veiklos poveikį.