Poveikio valdymo įrankių dėžutė
Organizacijoms, dirbančioms su jaunimu
Apie
Šis įrankių rinkinys padės jums planuoti, įgyvendinti ir pasakoti apie teigiamus pokyčius jaunų žmonių gyvenime, kuriuos siekiate įgyvendinti patys arba kaip organizacija.
kas?
9 įrankių rinkinys, skirtas organizacijos kuriamo pozityvaus poveikio planavimui, matavimui ir didinimui bei neigiamo poveikio mažinimui.
kam?
Tau! Jei esi aktyvus organizacijos, kuri dirba jaunų žmonių labui ar su jaunimu, narys. Pavyzdžiui, jaunimo organizacija, kuri padeda savo nariams arba socialinis verslas, kuris įtraukia jaunus žmones ar teikia jiems paslaugas.
O jei aš nedirbu su jaunais žmonėmis?
Įrankiai puikiai tiks bet kokių veiklų poveikio planavimui ir matavimui. Tačiau visi pateikti pavyzdžiai yra susiję su jaunais žmonėmis.
Kas parengė?
Ekspertinės organizacijos, skatinančios socialinio poveikio matavimą, jaunimo organizacijų stiprinimą ir socialinį verslumą Baltijos šalyse. Daugiau informacijos apie jas rasite apačioje.
Kas finansavo?
Projektą BALTIC: YOUTH: IMPACT finansavo Europos Sąjungos Erasmus + programa.

Naudodamiesi šiuo įrankių rinkiniu galėsite sėkmingiau vykdyti savo veiklą!
Jei skaitote šį tekstą, tikriausiai dirbate organizacijoje, kuri siekia daryti teigiamą poveikį jaunų žmonių gyvenimui.
Galbūt norite atskleisti jaunimo kūrybinį potencialą, padėti jauniems žmonėms, kurie turi mažiau galimybių nei kiti jų bendraamžiai…. arba suteikti vertingų žinių ir įgūdžių jaunimo organizacijos nariams?
Įrankių rinkinys sukurtas taip, kad padėtų planuoti, daryti, matuoti, ir tobulinti. Kitaip tariant, šie įrankiai padės kurti dar tikslingesnį poveikį, suteiks daugiau aiškumo ir palengvins sprendimų priėmimą. Be to, su šių įrankių pagalba galėsite efektyviau įtraukti savo komandą bei skleisti žinią apie jūsų gerus darbus ir už organizacijos ribų. Jūsų organizacija paliks reikšmingą pėdsaką jaunimo gyvenime, kuriuo galėsite didžiuotis.
Galite išbandyti vieną, kelis ar net visus įrankius!
Galite leistis į tiriamąją kelionę, apimančią visus įrankius: pradedant nuo tikslų medžio ir baigiant organizacinio modelio drobe.
Taip pat galite pasirinkti įrankį, kuris geriausiai atitinka jūsų dabartinius poreikius. Pavyzdžiui, jei norite geriau suprasti, kaip pritraukti jaunus žmones ir išlaikyti jų dalyvavimą įvairiose veiklose – tuomet turėtumėte naudotis naudos gavėjo kelionės žemėlapio įrankiu.
Čia rasite trumpus visų rinkinyje esančių įrankių aprašymus.
Kaip šis įrankių rinkinys buvo sukurtas?
Įrankiai buvo sukurti pagal kūrėjų patirtį nagrinėjant, ko reikia organizacijoms, dirbančioms su jaunais žmonėmis ir norinčioms didinti savo kuriamą poveikį.
Erasmus + projektas “BALTIC: YOUTH: IMPACT” subūrė ekspertines organizacijas, skatinančias socialinio poveikio matavimą, jaunimo organizacijų stiprinimą ir socialinį verslumą Baltijos šalyse. ,,Stories For Impact’’ yra pagrindinis įrankių kūrimo partneris, kiti partneriai prisidėjo savo idėjomis, įžvalgomis ir įrankių testavimu.
Mes atsižvelgėme į:
– kitų ekspertų sukurtą panašią medžiagą,
– mūsų projekto partnerių patirtį konsultuojant ar mokant jaunimo organizacijas.
Tiksli įrankių struktūra ir dizainas buvo sukurti projekto “BALTIC: YOUTH: IMPACT” metu, testuojant prieš tai sukurtus įrankius ir juos gerinant. Dauguma įrankių buvo supaprastinti, kad juos būtų lengviau pabandyti ir naudoti.
Šaltiniai ir nuorodos
Daugelis į šį rinkinį įtrauktų įrankių yra naudojami jau kelis dešimtmečius. Pavyzdžiui, JTVP leidinyje “Planuojant, stebint ir vertinant vystymosi rezultatus” (Handbook on Planning, Monitoring and Evaluating for Development Results) problemų medis (pirmasis įrankis) buvo pristatytas pasaulio auditorijai jau 2009 m.
Kadangi šie įrankiai tapo visuotinai žinomi poveikio analizės ir paslaugų projektavimo specialistams, konkrečios nuorodos į šaltinius nėra pateiktos.
Sujungėme įvairias įrankių versijas ir sukūrėme formatus, kurie, mūsų manymu, yra labai naudingi. Kviečiame įrankiais naudotis, toliau juos tobulinti ir dalintis pasiektais rezultatais.
Įrankių rinkinio autoriai ir testuotojai:
– Stories for Impact (Jaan Aps, Richard Annilo and Carmen Akkermann)
– Latvijos socialinio verslumo asociacija (Regita Zeiļa and Līva Švarce)
– Nacionalinė Latvijos jaunimo taryba (Marija Cīrule and Renāte Mencendorfa)
– Geri norai LT (Jurgita Ribinskaitė-Glatzer and Rūta Žulpaitė)
– Nacionalinė Estijos jaunimo taryba (Triin Roos)
Dizainerė Līva Priede. Paskelbta 2021 m.
Projektas “BALTIC: YOUTH: IMPACT” yra bendrai finansuojamas Europos Sąjungos Erasmus + programos.
Europos Komisija, nors ir remia šių įrankių leidimą, nėra patvirtinusi šiame leidinyje pristatyto turinio, kuris atspindi autorių požiūrį, ir negali būti laikoma atsakinga už jokį leidinyje pristatytos informacijos naudojimą.

