Geri norai: ,,Geros istorijos”

Geri Norai  – Geros Istorijos

Kiek gerų norų reikia vienam geram darbui? O kiek gerų darbų reikia vienai gerai istorijai sukurti? Vieno atsakymo į šiuos klausimus neturime. Bet tikrai žinome, kad kiekviena sėkmės istorija prasideda nuo idėjos arba nuo vieno gero noro. 

Jau 7 metus padedame šiuos norus paversti gerais darbais. COVID-19 pandemijos poveikį pajuto visi, tačiau socialiai pažeidžiamiausios visuomenės grupės jį pajuto skaudžiausiai.

Šiandien geri darbai kaip niekada anksčiau įgauna dar didesnę vertę, todėl norime dalintis pozityviomis istorijomis. „Geros istorijos“ – tai pasakojimai apie Lietuvos regionuose pilietinių organizacijų vykdomas sėkmingas iniciatyvas, socialinius verslus.

 

Daugiau apie mus:

Prieš septynerius metus Jurgita Ribinskaitė – Glatzer įkūrė VšĮ  „Geri norai LT“. Pagrindinis organizacijos tikslas – padėti organizacijoms bei pavieniams žmonėms imtis teigiamų socialinių pokyčių. 

„Esame lyg lieptelis tarp gerų norų ir gerų darbų. Padedame pilietinėms, verslo ir valstybinėms organizacijoms įsigilinti į norimą spręsti problemą ir, pasitelkę profesionalų ekspertines žinias, sukurti tvarų veiklos modelį. Svarbu suprasti, jog norint daryti pokyčius, būtina planuoti ir matuoti poveikį, kitaip geri norai gali nuvesti visai ne ten, kur norisi. Suprantame, kad pilietinės organizacijos neveikia vakuume, todėl dalis mūsų veiklų skirta plačiajai visuomenei. Norime didinti jautrumą ir empatiją, kurio ypatingai reikia šiuo metu,“ – sukonkretina J. Ribinskaitė – Glatzer.

Šiuo metu ieškome būdų, kaip padėti pandemijos paveiktoms pilietinėms organizacijoms ir socialiniams verslams, o kartu visiems įkvėpti vilties ir motyvacijos veikti.

 

Apie Geras Istorijas

„Gerų Istorijų“ tikslą nusako Vaclovo Havelo, buvusio Čekijos prezidento, disidento ir filosofo mintis, kad viltis nėra tik įsitikinimas, kad kažkas pavyks, ir viskas bus gerai, bet tikėjimas, kad tai, ką darai, nepaisant aplinkybių, turi prasmę. 

Pandemijai nerimstant svarbu neprarasti tikėjimo, kad viskas anksčiau ar vėliau baigsis ir gyvenimas grįš į pažįstamas vėžes. „Gerų istorijų“ herojai nuoširdžiai dalinasi savo patirtimis ir pasakoja, kas jiems padeda šiais neapibrėžtumo laikais išlaikyti viltį ir prasmę savose bendruomenėse. 

Daugelis istorijų herojų veiklas vykdo miesteliuose ir kaimuose, kurių bendruomenių nariai ypač stokoja padrąsinimo, dėmesio, paskatinimo, paramos. 

Istorijos ne tik pasakoja apie tikslo siekimą, bet ir kalba apie įvairias socialines problemas Lietuvoje. Stengiasi problemas aiškinti ir kalbėti apie priemones, kurias istorijų herojai naudoja jų sprendimui. Pasakodami šias istorijas siekiame ne tik pateikti sėkmingos veiklos pavyzdžių, bet ir pasidalinti pozityvia energija, kuri šiuo metu, mūsų manymu, labai reikalinga. 

Tau įdomu? Tu gali prisidėti.

Patikusiais „Gerų istorijų“ pasakojimais kviečiame dalintis socialiniuose tinkluose. Taip padėsite skleisti žinią apie bendruomenių veiklas, kurios galbūt įkvėps ir paskatins kitus drąsiau imtis socialinių iniciatyvų.

Norintys prisidėti kitokiu būdu, gali su mumis susiekti čia. Mes pasirūpinsime, kad jūsų geri norai virstų gerais darbais. 

Mus galite rasti: Facebook, Instagram, LinkedIn